پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1713
-
الف
+

بیست وپنجمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران فراخوان داد

فراخوان بیست‌ و پنجمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

فراخوان بیست‌ و پنجمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی منتشر شد.

به گزارش آی‌فیلم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که بیست و پنجمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح که برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) به زبان‌های گوناگون در کشورهای مختلف (غیر از ایران) چاپ شده است، در بهمن ماه سال جاری برگزار می کند.

موضوع آثار ارسالی:

الف – مطالعات اسلامی: کلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، ترجمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم کلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلام معاصر و غیره.

ب – مطالعات ایرانی: کلیات، زبان و زبانشناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و غیره.

ویژگی آثار ارسالی:

الف) برخورداری از ابتکار و خلاقیت در ارائه بینش اسلامی و تحقیقات و مطالعات ایرانی.

ب) بهره مندی از ارزش های فرهنگی بسیار درخور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی و پژوهشی و استناد به منابع معتبر وعلمی.

ج) تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل‌بندی موضوع‌ها، رعایت هماهنگی فصول و یکدستی مطالب، ذکر فهارس فنی، اهتمام به ویراستاری، آرایه کتاب و نداشتن اغلاط چاپی.

د) رعایت درست معیارهای اساسی ترجمه در کتاب های ترجمه شده.

ه) رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات و حواشی لازم، و رعایت و ارائه نسخ بدل به حد کافی در کتاب های تصحیح شده.

در این فراخوان از تمامی ناشران، پدیدآورندگان و صاحب نظران دعوت شده تا یک نسخه از کتاب‌ مورد نظرخود را برای شرکت در این دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تا ۳۱ شهریورماه سال جاری به نشانی تهران، میدان هفتم‌تیر، خیابان قائم‌مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره ۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.

ه خ/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر